Dlaczego pieluszki wielorazowe dudusie?

Poniżej przedstawimy Państwu powody, dla których warto zastanowić się nad stosowaniem pieluch wielorazowych. Nawet jednak jeżeli nie zdecydujecie się na wybór takiego sposobu pieluchowania warto zaopatrzyć się w pieluchę wielorazową – będzie niezastąpiona w przypadku chwilowego braku jednorazówek a i skóra dziecka zyska na tym mając możliwość „przewietrzenia”.

My jednak będziemy namawiać na stosowanie wielorazówek jako podstawowych pieluch. Powodów by wybrać nasze pieluszki jest kilka i już każdy z osobna jest ważkim argumentem za ich stosowaniem.

Zdrowie

Doodush - zdrowie twojego dziecka

Nasze pociechy spędzają w pieluchach niemal każdą chwilę swojego życia dlatego warto uważnie i świadomie dokonać wyboru pieluch.
Przeprowadzone badania naukowe pokazują, że w pieluchach jednorazowych skóra dziecka ulega przegrzaniu. Wykonane są z polietylenu uzyskiwanego z ropy naftowej (ok. 1 szklanki na pieluchę) oprócz tego znajduje się w nich wiele substancji chemicznych jak np. żel chłonny czy wodoodporna i nieoddychająca wkładka, które mogą doprowadzić do alergii. Najczęściej są to absorbery zamieniające mocz w żel oraz środki konserwujące i zapachowe. Stąd niestety często u dzieci zdarzają się odparzenia, zaczerwienienie bądź wysypka. Wdg opinii wielu lekarzy stosowanie jednorazówek spowodowało wzrost liczby mężczyzn mających problemy z płodnością – podniesienie temperatury genitaliów u chłopców negatywnie wpływa na ich zdrowie w aspekcie późniejszej płodności.

Nasze pieluchy są zdrowe:

 • nie zawierają tworzyw sztucznych,
 • nie uczulają,
 • zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza,
 • nie przegrzewają jąderek u chłopców,
 • wpływają korzystnie na rozwój stawów biodrowych – nie od dziś wiadomo, iż „szerokie” pieluchowanie zapobiega dysplazji stawu biodrowego.

Pieluchy wielorazowe „Doodush” wykonane są z polskich materiałów najwyższej jakości. Posiadają wodoszczelną zabezpieczającą przed przemoczeniem warstwę a jednocześnie dzięki swym właściwościom paroprzepuszczalności zapewniającą swobodny przepływ powietrza. Skóra dziecka jest sucha i zdrowa. Wkłady wykonane z włókien mikrofibrowych są niezwykle chłonne a zarazem szybkoschnące. Delikatny materiał ma również właściwości antyalergiczne, nie powodujące uczuleń.

EKO-nomicznie

Doodush - ekonomiczne pielusie

W rozrachunku końcowym pieluszki wielorazowe są tańsze o ponad połowę od jednorazówek. Minusem jest fakt, że wydatek na zakup pieluch trzeba ponieść w początkowym okresie życia dziecka. Koszt ten zwraca się jednak już po pierwszych kilku miesiącach uwzględniając zarówno zakup pieluch jak i ich pranie – proszek, woda, energia El. i amortyzacja pralki (patrz kalkulator).
Zalecamy pranie pieluch co 2 dni w ilości proszku o połowę mniejszym w porównaniu ze standardowym praniem ubrań. Możemy je również prać – po uprzednim wypłukaniu z innymi ubrankami niemowlęcymi. Do prania nie używamy płynów zmiękczających. Pieluch nie prasujemy.
Pieluszki można używać przy kolejnym dziecku lub odsprzedać – koszt całościowy ulega wtedy dużemu obniżeniu.

EKO-logicznie

Doodush - zielony świat wokół nas

Jedno dziecko zużywa w ciągu 2,5 roku około 6500 pieluch jednorazowych co daje łącznie wagę 1,5 tony śmieci. W skali świata to około 18 miliardów pieluszek jednorazowych. Odpadów tych nie można w prosty sposób zutylizować z uwagi na zawarty w środku żel nie nadający się do spalenia a koszty specjalistycznej utylizacji są bardzo wysokie. W efekcie pieluchy jednorazowe (z dodatkiem w postaci odchodów, które powinny trafiać do kanalizacji) stanowią trzecie co do wielkości źródło odpadów na wyspiskach, zaraz po gazetach i opakowaniach po jedzeniu i piciu. Pieluchy te w odpowiednich warunkach ulegną rozkładowi w ciągu 500 lat. Jeśli zostaną zawinięte w plastik proces rozkładu może trwać całą wieczność...

Góra pieluch

Źródło: www.kingstonmertonrealnappies.org.uk
Myślmy o przyszłości naszych dzieci! Przecież żaden rodzic nie chce, by nasze dzieci, wnuki w przyszłości wychowywały się na wysypiskach śmieci. Chcemy by oddychały świeżym powietrzem. Przez nasze teraźniejsze działania mamy wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość naszych pociech.
Stosowanie pieluch wielorazowych to rozwiązanie ekologiczne – świadomy wpływ na ochronę środowiska gdyż:

 • kilkanaście sztuk pieluch wystarczy na cały okres użytkowania,
 • mogą w przyszłości służyć młodszemu rodzeństwu,
 • nie zawierają żelu absorbującego,
 • do wyprodukowania plastiku zawartego w jednej jednorazówce zużywa się ok. szklanki ropy,
 • do wyprodukowania papieru na jednorazówki dla jednego dziecka trzeba poświęcić 4-5 drzew,
 • do prania wielorazówek zużywamy tyle wody, ile potrzebuje jedna osoba dorosła na dzień w toalecie,
 • pranie pieluch to zużycie energii nieporównywalnie mniejsze niż to potrzebne do produkcji pieluch jednorazowych,
 • odchody trafiają do kanalizacji,
 • uczą już od najmłodszych lat używania rzeczy wielokrotnego użytku.

Estetyka

Doodush - styl twojego malucha

Wielorazowe pieluchy Doodush to nie tylko dbałość o zdrowie dziecka, ekologię i finanse ale również istny raj dla matek, które mogą przebierać w rozmaitych wzorach i kolorach. Pieluszki są piękne i nowoczesne – uszyte z najwyższej jakości nieprzemakalnego materiału PUL i warstwy wewnętrznej z antyalergicznego mikropolaru charakteryzują się dużą odpornością na częste pranie. Pielucha w niezauważalny sposób pełni funkcję produktu higienicznego stając się modnym, kolorowym elementem ubioru dziecka.
W użytkowaniu pieluchy te są równie proste jak jednorazówki:

 • możemy zawsze mieć je w zasięgu ręki,
 • nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu,
 • kupkę z nich możemy łatwo usunąć do toalety,
 • pomagają dziecku pojąć „przyczynę i skutek” procesów fizjologicznych dzięki czemu szybciej zaczyna ono korzystać z nocnika,
 • są bardzo miłe i przyjemne w dotyku,
 • dają rodzicom możliwość dokładnej kontroli co i ile dziecko wydala,
 • pranie pieluszek dostosowujemy do swoich potrzeb np. co 2-3 dni.

System trwałych, gęsto rozmieszczonych nap pozwala na regulację rozmiaru i szybkie i dobre dopasowanie zarówno do noworodka jak i do starszego dziecka. Użyte wokół nóżek gumeczki zapobiegają przeciekaniu a płaska gumka w pasie jeszcze lepiej „układa” pieluszkę na pupie.
Do pieluszek i otulaczy zaprojektowano również uniwersalne wkłady chłonne w rozmiarze S, M i L.

Produkt polski

Doodush - kupuję polskie

Zaprojektowane i wykonane w Polsce z użyciem polskich materiałów są połączeniem tradycji i nowoczesności w pielęgnacji niemowląt.
Popieramy rodzimą produkcję poprzez współpracę z czołowymi liderami w branży włókienniczej w Polsce.

Hołdujemy zasadzie - krajowa jakość - światowy poziom.