fbpx

Dlaczego pieluszki wielorazowe Doodush?

Jest sporo powodów, dla których warto zastanowić się nad stosowaniem pieluch wielorazowych. Poniżej opiszemy te najistotniejsze. Pamiętaj, że jeśli wciąż będziesz się wahać to nie musisz od razu kupować ogromnego stosu, który pozwoli Ci całkowicie zrezygnować z jednorazówek. Wystarczy, że zaopatrzysz się w choćby kilka pieluszek, by się przekonać jak to w praktyce wygląda. Taki niewielki zapas pieluszek wielorazowych będzie pomocny też na wypadek sytuacji, gdy nagle zabraknie Ci jednorazówek, albo gdyby u Twojego dziecka pojawiły się odparzenia od pieluch jednorazowych.

Jesteśmy przekonani, że gdy spróbujesz to już nie będziesz mieć wątpliwości. Najprawdopodobniej z czasem zdecydujesz się na stosowanie wielorazówek jako podstawowych pieluch, do czego gorąco Cię namawiamy! Powodów by wybrać nasze pieluszki jest kilka i już każdy z osobna jest ważkim argumentem za ich stosowaniem.

ZDROWIE

Doodush – zdrowie twojego dziecka

Nasze pociechy spędzają w pieluchach niemal każdą chwilę swojego życia. Dlatego warto uważnie i świadomie dokonać wyboru pieluch. Przeprowadzone badania naukowe pokazują, że w pieluchach jednorazowych skóra dziecka ulega przegrzaniu. Pieluchy takie wykonane są z polietylenu uzyskiwanego z ropy naftowej (ok. 1 szklanki na pieluchę). Oprócz tego znajduje się w nich wiele substancji chemicznych jak np. żel chłonny, metale ciężkie, glifosat, pestycydy, a także barwniki, środki konserwujące oraz zapachowe. Stąd niestety często u dzieci zdarzają się odparzenia, zaczerwienienie bądź wysypka. Według  opinii wielu lekarzy stosowanie jednorazówek może być przyczyną wzrostu liczby mężczyzn mających problemy z płodnością. Podniesienie temperatury genitaliów u chłopców negatywnie bowiem wpływa na ich zdrowie w aspekcie późniejszej płodności.

Pieluchy Doodush są zdrowe:

 • nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych,
 • nie uczulają,
 • zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza,
 • nie przegrzewają jąderek u chłopców,
 • wpływają korzystnie na rozwój stawów biodrowych.

Pieluchy wielorazowe Doodush wykonane są z polskich materiałów najwyższej jakości. Posiadają wodoszczelną, zabezpieczającą przed przemoczeniem warstwę, a jednocześnie dzięki swym właściwościom paroprzepuszczalności zapewniającą swobodny przepływ powietrza. Skóra dziecka jest sucha i zdrowa. Używane przez nas materiały mają również właściwości antyalergiczne, nie powodujące uczuleń.

OSZCZĘDNOŚĆ

Doodush – ekonomiczne pieluchowane

W rozrachunku końcowym pieluszki wielorazowe są zazwyczaj tańsze o ok. połowę od jednorazówek. Minusem jest fakt, że wydatek na zakup pieluch trzeba ponieść w początkowym okresie życia dziecka. Koszt ten zwraca się jednak, uwzględniając zarówno zakup pieluch, jak i ich pranie, czyli koszty takie jak proszek, woda, prąd i amortyzacja pralki. Pieluszki można używać przy kolejnym dziecku lub odsprzedać odzyskując sporą część pieniędzy.

EKOLOGIA

Doodush – z troski o naszą planetę

Jedno dziecko zużywa w ciągu 2,5 roku około 6500 pieluch jednorazowych co daje łącznie wagę 1,5 tony śmieci. W skali świata to około 18 miliardów pieluszek jednorazowych! Odpadów tych nie można w prosty sposób zutylizować, a a koszty specjalistycznej utylizacji są bardzo wysokie. W efekcie pieluchy jednorazowe (z dodatkiem w postaci odchodów, które tak naprawdę powinny trafiać do kanalizacji) stanowią trzecie co do wielkości źródło odpadów na wyspiskach. Pieluchy te w odpowiednich warunkach ulegną rozkładowi w ciągu 500 lat. Jeśli zostaną zawinięte w plastik proces rozkładu może trwać całą wieczność…

Źródło: www.kingstonmertonrealnappies.org.uk 

Do wyprodukowania pieluch jednorazowych dla jednego dziecka trzeba poświęcić aż 4-5 dorosłych drzew. Trzeba przyznać, że te wszystkie liczby robią naprawdę ogromnewrażenie!

Myślmy o przyszłości naszych dzieci! Przecież żaden rodzic nie chce, by nasze dzieci czy wnuki w przyszłości wychowywały się na wysypiskach śmieci. Chcemy by oddychały świeżym powietrzem. Przez nasze teraźniejsze działania mamy wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość naszych pociech. Stosowanie pieluch wielorazowych to rozwiązanie ekologiczne – świadomy wpływ na ochronę środowiska gdyż:

 • kilkanaście sztuk pieluch wystarczy na cały okres użytkowania,
 • używane pieluszki wielorazowe mogą w przyszłości służyć młodszemu rodzeństwu,
 • nie zawierają żelu absorbującego i innych szkodliwych substancji chemicznych,
 • do prania wielorazówek zużywamy tyle wody, ile potrzebuje jedna osoba dorosła na dzień w toalecie,
 • pranie pieluch to zużycie energii, a nawet wody nieporównywalnie mniejsze niż to potrzebne do produkcji pieluch jednorazowych,
 • odchody trafiają do kanalizacji, czyli tam, dzie powinny się znaleźć,
 • uczą już od najmłodszych lat używania rzeczy wielokrotnego użytku.
ESTETYKA

Doodush – styl twojego malucha

Wielorazowe pieluchy Doodush to nie tylko dbałość o zdrowie dziecka, ekologię i finanse ale również istny raj dla mam, które mogą przebierać w rozmaitych wzorach i kolorach. Pieluszki są piękne i nowoczesne stając się modnym, kolorowym elementem ubioru dziecka.

W użytkowaniu pieluchy te są równie proste jak jednorazówki, a jednocześnie:

 • możemy zawsze mieć je w zasięgu ręki, bez konieczności ciągłych wizyt w sklepie,
 • nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu,
 • kupkę z nich możemy łatwo usunąć do toalety,
 • pomagają dziecku pojąć „przyczynę i skutek” procesów fizjologicznych dzięki czemu szybciej zaczyna ono korzystać z nocnika,
 • są bardzo miłe i przyjemne w dotyku,
 • dają rodzicom możliwość dokładnej kontroli co i ile dziecko wydala,
 • pranie pieluszek nie jest uciążliwe – wystarczy je robić co 2-3 dni.

System trwałych, gęsto rozmieszczonych nap pozwala na regulację rozmiaru i szybkie i dobre dopasowanie zarówno do noworodka jak i do starszego dziecka. Użyte wokół nóżek gumeczki zapobiegają przeciekaniu a płaska gumka w pasie jeszcze lepiej „układa” pieluszkę na pupie.

PRODUKT POLSKI

Doodush – kupuję polskie

Pieluszki Doodush zaprojektowane i wykonane w Polsce z użyciem polskich materiałów są połączeniem tradycji i nowoczesności w pielęgnacji niemowląt. Popieramy rodzimą produkcję poprzez współpracę z czołowymi liderami w branży włókienniczej w Polsce. Hołdujemy zasadzie – krajowa jakość – światowy poziom. Najwyższa jakość produktów oraz uczciwe warunki pracy dla naszych pracowników są naszym prorytetem.

Szyjemy pieluszki od 2013 roku będąc tym samym jednym z najstarszych producentów pieluch wielorazowych w Polsce. Nasze pieluszki szyte są w niewielkiej pracowni mieszącej się w Bielsku-Białej.